top of page

ארבעה כלים לזוגיות מיטיבה


ארבע כוסות, ארבעה בנים, ארבע אימהות וארבעה כלים להצלחה בזוגיות:כל המשפחתולוגיה הזאת באה בכזאת כמות ובאינטנסיביות, שקונפליקטים ועימותים זוגיים כמעט בלתי נמנעים.

פסח, לא פוסח על אף אחד, ואם הזוגיות שלכם ידעה ימים יפים יותר, יהיה מאתגר לעבור את החג בהרמוניה. הוצאתי מהקליניקה שלי את ארגז הכלים והחלטתי לשתף אתכם בארבעה מתוכו.

אלוכלים שאני מעלה באופן תדיר בקליניקה, ובאופן חג משמעי הם עובדים אם מצליחים להתגבר על רעשי הרקע מסביב.

אלוכלים שאני מעלה באופן תדיר בקליניקה, ובאופן חג משמעי הם עובדים אם מצליחים להתגבר על רעשי הרקע מסביב. קחו אויר ותרשו לעצמכם להיות נוכחים בזוגיות של עצמכם.

בבקשה:

👇

חוש הומור – בני זוג המשתמשים בצחוק ובחוש הוומור מצליחים להתגבר על קשיים ולפתור קונפליקטים בקלות רבה יותר.

המסוגלות להקליל סיטואציות ולצאת ממצבים קשים על ידי הומור מסייעת ומפתחת שפה זוגית ותרבות הייחודית רק לבני הזוג.

איך מפתחים חוש הומור זוגי? על ידי יצירת חוויות משותפות. טיולים, ארוחות, הופעות, סדנאות, הרצאות וכל מה שיגרום לכם לדבר ולצחוק עליו אח"כ.

👇

לקיחת אחריות אישית- להודות שאת 100 אחוז בזוגיות. אם האינסטיקט שלך קופץ ואומר, רגע! אבל מה איתו? מה הוא נותן לי? מה הוא עושה לטובת הזוגיות? עצרי! את במדרון חלקלק שחוץ מלהגיע לצומת תסכול פינת מירמור, לא תתקדמי לשום מקום.

זוגיות אינה 50 50, תשכחי מהקשקוש ההוליוודי הזה. אף אחד לא משלים אותך, הוא לא החצי שלך ולא החצי הטוב יותר שלך. את 100 אחוז, שלמה. כל כולך בזוגיות מבלי לחשב חישובים ומבלי ליצור חשבונאות על מי נותן או עושה יותר. הנה עוד כלי חשיבתי, בזוגיות תמיד יהיה מישהו שיעשה יותר. למה? כי לכל אחד מכם רמת מסוגלות אחרת. כל אחד נותן את המאה אחוז שלו. נתת? יופי, תמשיכי לתת.

👇

לדבר עליי ולא עלייך – רוצים ליצור שינוי בזוגיות שלכם? מצוין. תתחילי בך. דברי על עצמך. עם רגשות אישיים אי אפשר להתווכח. במקום להגיד "אתה לא עושה מספיק", "אתה מעצבן אותי" נסי להגיד : "אני רוצה שתהיה יותר מעורב", אני מתעצבנת שאתה עושה כך ולא אחרת". שיח אישי מאפשר לדבר על מה שמפריע לך ולא על מה לא בסדר אצל האחר.

אם תצליחי לשלב מה את מרגישה, זה יעלה את רמת התקשורת כמה רמות למעלה. גם לשלב רגשות חיוביים, כמו "נעים לי שאתה שם לב לשינוי שעשיתי," "אני שמחה לראות שיש לנו שיח משותף," "נהנתי מהבילוי שלנו."

רוצה לשנות אותו? תשתני את בעצמך. אל תחכי שמשהו אצלו יזוז. תזיזי. אצלך.

👇

להגיד בקול רם מה אני צריכה ורוצה – גם אחרי 20 שנה יחד, אף אחד לא אמור לנחש מה את רוצה או צריכה. לא הוא לא יבין רמזים, לא הוא לא יקרא אותך בין השורות ולא, הוא לא אמור לדעת מתי לדבר ומתי לשתוק.

תגידי בקול רם מה שאת רוצה שיקרה, ותראי איך דברים קורים בדיוק כמו שאת רוצה.

"אני רוצה שרשרת, ויש אצל המעצבת הזאת את מה שאני רוצה."ולא , "הייתי רוצה תכשיט יפה כמתנה."

"אני רוצה שתשים לב איפה אתה משאיר את הנעליים שלך." ולא, "אתה כזה מבולגן..."

ספציפי מדוייק, ברור! כך תחסכי הרבה עוגמת נפש ותסכולים מכך שהוא לא מבין אותך, לא מכיר אותך ולא יודע מה את צריכה.זוגיות טובה ומטיבה דורשת עבודה. עקבית, גמישה ופתוחה לתנועות שהחיים מזמנים לנו.

לעבור את חג הפסח בשלום ובכלל את תקופת החגים הבאה עלינו לטובה יכולה להיות אחרת.

בחרו כלי זוגי אחד, תתחילי לעבוד עליו כבר מעכשיו.


חג שמח!

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page