top of page

בין ארוטיקה לאינטימיות

יום חמישי בערב, יושבים מולי זוג,עומר,46 וחגית 42, נשואים 15 שנה, 2 ילדים.

"כל היום רבנו, אבל ממש, בקטע מעצבן, שכבר חשבתי שזה מאחורינו היא ממשיכה ונותנת עוד ועוד דוגמאות לאיך אני לא בסדר. אה, והכל בהודעות וואטסאפ. ועוד מתעצבנת עליי שאני לא מגיב מספיק מהר. בערב, שכבר ישבנו לשיחה, ודיברנו על הכל, התחבקנו ארוכות. הייתי בטוח שהיא התרככה, ושאפשר להתקדם הלאה. היה לי ברור שיש מצב לסקס, אחרי הכל כבר עברו שבועיים מאז הפעם האחרונה ששכבנו.

איזה ברקס קיבלתי! כאילו שאני האויב הכי גדול שלה."יושב מולי עומר בעיניים מתוסכלות,

חגית יושבת לצידו מחייכת חיוך מבויש, מסתכלת לכיווני ועונה לעומר: "זה שהשלמנו, לא אומר שאני יכולה לעשות סוויץ'' מיידי ולהחליט שאני נדלקת עליך. אצלי זה לא עובד ככה. אני לא נדלקת בשניות, ואני סוחבת איתי הלאה את כל היום גם למיטה. התחבקנו, דיברנו, סבבה. זה לא מספיק מבחינתי. אתה, מנתק את מה שהיה בבוקר, וכולך נמצא במקום אחר. אני לא מצליחה להפריד."

"מה עושים הוא שואל אותי? אם אני רוצה לעשות סקס עם אישתי, אני צריך ללכת על ביצים בבית."


 

נשים זקוקות לאינטימיות רגשית כדיי לפתח אינטימיות מינית. כל עוד התקשורת בין בני הזוג איננה עקבית, והשיחות בינכם מתקיימות רק שכועסים, יהיה קשה מאוד לפתח אינטימיות רגשית, אינטימיות שתקרב בינכם, אפילו באופן כזה שתקצר לכם את הריבים.

גברים לעומתן, זקוקים לארוטיות. תשוקה מינית שאינה קשורה ישירות לאינטימיות רגשית. מה הקשר בין רגש לסקס? המסוגלות של גברים להתעורר להזדמנות ארוטית, קשורה לחיווטים במוח הגברי שאינם עולים בקנה אחד עם חיווטים במוח הנשי.

ארוטיקה <------------------------------------------------> אינטימיות


נשים זקוקות לחיבור רגשי מתמשך על מנת לפתח אינטימיות מינית. לשים את הכעס בצד ולהיות נוכחת ברגע אינטימי מיני יהיה כמעט בלי אפשרי, כל עוד החיבור הרגשי לוקה בחסר. ארוטיקה, ואינטימיות מינית חשובים מאוד בזוגיות, ואין ספק שזוגות שלא חווים תשוקה מינית ביניהם יתקשו לשמור ולפתח מערכת יחסים טובה ומיטבית לאורך זמן.

בניית אינטימיות רגשית, קבועה ויציבה תשפר ותקרב בין בני זוג באופן כזה שישפיע אפילו על המיניות.

מה שאצל גברים ייתפס כ"חפירות" וידרוש מאמץ של הקשבה, אצל נשים רק יגביר את תחושת הקרבה החום והביטחון הכל כך נחוץ בחיזוק מערכת היחסים. איך אפשר לגשר על הפער הזה?

להתאמן על שריריי ההקשבה והלב. הדרך הטובה ביותר ליצור קרבה היא לעבוד עליה. כן, שיחות קבועות, בילויים שבועיים רק של שניכם יגבירו את הביחד שלכם שאינו רק מגע מיני. חיזוקים, פירגונים, התייחסות למובן מאליו, להגביר את הנוכחות במהלך היום. מה שנקרא שמרו על קשר יומיומי רציף, ולא רק עדכוני מי מביא את מי ולאן.

כלל חשוב הוא לא להניח שהזוגיות שלכם תישאר ברף גבוה רק אם יש לכם סקס על בסיס קבוע. זה כמובן חשוב אבל לא מספיק.

חיבור אינטימי בהכרח מתייחס למידת הפתיחות, החשיפה והפגיעות שכל אחד מביא לתוך מערכת היחסים. להביע רגשות, להיחשף בחולשותיי כמו גם חוזקותיי ולקבל הערכה ופירגון. להעיז להגיד נעים לי שאת מפרגנת לי, נחמד לי שאת דואגת לנו לבילויים, כיף לי איתך, מצחיק לי איתך, וכיוצ'. המכשיר ממנו אתה קורא שורות אלו יכול לסייע אולי במעט להגביר את הנוכחות ותחושת הביטחון. נצלו אותו לטובת שליחת מסרים ארוטים, מצחיקים, מילות עידוד תמיכה והערצה. כן, זה אולי יגרום לכם להרים גבה, זה שפוט אומר השאירו את הציניות בצד.

כל יום קצת. מספיק שתשימו לעצמכם יעדים קטנטנים, משימות קטנות כל יום מחדש לטובת עידוד הקרבה בינכם. זה לא רק נשמע אופטימי, זה הרבה יותר פשוט מזה.

הזוגיות שלכם לא תקרה מעצמה אם לא תשקיעו בה. נסו, מקסימום זה יצליח.אז בין ארוטיות לאינטימיות עובד קו דק, שהוא יכול להתקצר ככל שתתמידו להיות האחד עבור השניה. תעבדו בזוגיות שלכם לקצר את הקו הזה. תוצאות מפתיעות ומשתלמות מובטחות.
ענת סלע, MA

מומחית למערכות יחסים

ייעוץ זוגי, גישור משפחה,אימון למציאת זוגיות
פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page