top of page

זוגיות טובה? השקיעי בעצמך!


1. לפתח את עצמך לא להפסיק ללמוד -

2. פעילויות ספורטיביות מגוונות

3. לטפח קשרים חברתיים

4. פתחי תחביב והשקיעי בו


הדרך הטובה ביותר לחוות זוגיות מאושרת היא לא לחכות שבן הזוג יעשה משהו

לטובת הזוגיות שלכם, אלא לעשות ראשית לעצמך. אח"כ לטובת הזוגיות. "אין לי זמן לנשום, אז להכניס עוד משהו?" ממש כך! כל אדם שעולמו מלא מסוגל לקחת על עצמו עוד ועוד משימות והתחייבויות. אם אתם רוצים לתת פרויקט לאדם אחר שיעשה אותו עבורכם, בחרו אדם עסוק, ולא מישהו פנוי.

אנשים עסוקים בפעילויות משמעותיות (לא, בינג' בנטפליקס לא נחשב) מסוגלים לקחת על עצמם עוד מחויבויות ויותר מזה הם יהיו שבעי רצון ומאושרים יותר בחייהם.


קושי אישי לא מוסיף לאושר הזוגי, ויהיה קשה להצליח בתהליך זוגי משותף שאחד מבני הזוג לא יודע להעריך את עצמו ואת חוזקותיו.

אין תירוצים כמו אין לי זמן, אני עסוקה עד מעל הראש בעבודה, ילדים, קניות ומטלות הבית. הכל יכול לחכות.

זוגיות לא טובה היא תוצר ישיר של "אני לא ממומש", ותוצאה טובה של טיפול זוגי לא תחזיק מעמד כל עוד לא נעשית עבודה אישית.

מה זאת עבודה אישית?

ובכן אעלה בפנייכם ארבעה מפתחות עיקריים כדיי לתרגל חיים מאושרים שיוכלו להחזיק הרבה זמן מעמד ולהשפיע על כל הסביבה ובמיוחד על הזוגיות:

1. בין אם סיימתם בגרות מלאה בהצטיינות כולל תואר ראשון, שני ואולי אפילו דוקטורט, אל תפסיקו ללמוד ולאתגר את המוח בתרגילי חשיבה.

שאתם מאתגרים את עצמכם מחשבתית, קצב תאי ההזדקנות של תאי המוח מאיטים, ואנחנו נוכל להישאר חדים יותר וצלולים יותר. ככל שאני לומד אני משתנה, המסוגלות שלי מתפתחת וניתנת לי האפשרות לבחון זוויות נוספות על החיים. לראות ולהבין נקודות מבט שונות, ובכך לשפר את השיח עם הסובבים אותי.

לא חייבים ללמוד תואר מלא, יש היום שפע של קורסים הרצאות וסדנאות שיכולים לתרום לאישיות, לפיתוח וללמידה אישית. ידע הוא כוח. ויותר מזה, הוא ישאיר אתכם צעירים.

אגב, גם לפתור תשבצים, סודוקו נחשב תרגול מצוין למח.


2. ספורט מחייה את הנפש. לצד זה גם מחטב את הגוף. אנשים שעושים ספורט מעידים על עצמם כמאושרים יותר, חיוניים יותר וכמובן בריאים יותר. היום אחנו יודעים שהרבה מעבר למשקל ומסת גוף, ספורט חשוב גם למידת האושר שלי. ספורט דינאמי, הליכה, ריצה שחיה, רכיבה על אופניים משחררת הורמונים האחראים על תחושות אושר ועילאיות. מחקרים מוסיפים

שלא מספיק לעשות ספורט, אלא חשוב לשמור גם על גיוון ספורטיבי.


3. חברה טובה כמו אויר לנשימה. יכול להיות שבן הזוג הוא החבר הכי טוב שלך. הוא מכיל, מקשיב נהדר, מפרגן כיף לכם ביחד, אבל הוא לא החברה הטובה שלך. היכולה להיות לך אשת סוד. חברה טובה כזאת שתוכלי להקשיב לה והיא לך ולהבין שנשים הן כח אחת עבור השנייה. מסוגלות שיחה של נשים שונה בתכליתה מזו עם גברים והיא מאופיינת בעומק, אסוציאטיביות ומכלול רגשי שלם.

טיפוח קשרים חברתיים שאינם המערכת הזוגית, מהווים אפשרות להיפתח ולשפר את השיח והתקשורת, להיחשף לסגנונות שונים של יחסים ומכך ללמוד ולהיטיב עצמך ועם הקשר.


4. מתי הלכת לחוג והשקעת בעצמך במשהו שבאמת מענין אותך? עבור הילדים שלך תעשי הכל, תקפיצי, תוודאי שהוא מקבל את העשרה הכי טובה שיש, שיפתח את עצמו וילמד. ומה איתך? מה התחביב שלך? יש לך חוג ריקוד? אוהבת לצייר? לבשל? לשבת ולסרוג? אומנויות לחימה?גלישת גלים? רכישת תחביב חדש, ופיתוח מסוגלות ראש וגוף אינה נחלתם של הצעירים. יש המון חוגים למבוגרים לנשים ולגברים המעוניינים לפתח תחביב ישן או להתחיל אחד חדש. המשמעות היא לא להפסיק להאמין במסוגלות של עצמך


ולא משנה בת כמה את.


לסיכום, כדיי שתוכלי ליהנות ממערכת יחסים טובה ומיטיבה, את צריכה קודם כל לטפח את הזוגיות עם עצמך. לימודים, ספורט, חברות ותחביבים, יהוו מפתח משמעותי בהצלחה לפיתוח אושר אישי ומכאן לזוגיות מאושרת. תתחילי. כל השאר יסתדר מעצמו.

 

בתקופת הצופים שלי ואח"כ בתקופת בצבא הייתה לי מחברת בה אספתי לי כל מיני שירים וציטוטים אליהם התחברתי. יש לי את המחברת עד היום, מדיי פעם אני מעלעלת בה ונזכרת בתמימות שלי ובתמימות של המדינה בה חיינו.

עם סיום כתיבת הפוסט הזה, נזכרתי באחד הציטוטים שרשמתי לי במחברת. בשנות ה90 חברת נייקי (NIKE) יצאה לראשונה עם הסלוגן המצויין שלה המלווה אותה עד היום. הסלוגן עלה עם פרסומת לא פחות טובה, ועם סיום כתיבת הבלוג, נזכרתי בו. הנה היא הפרסומת לפנייכם:


”לעיתים יותר מדיי קרובות אנחנו מפחדים,

ממה שאולי לא נהיה מסוגלים לעשות

ממה שאולי אנשים יחשבו אם נעשה.

אנחנו נותנים לפחדים לנצח את התקוות שלנו,

אנחנו אומרים לא כשבעצם רצינו לומר כן.

אנחנו יושבים בשקט בשעה שרצינו לצעוק,

ואנחנו צועקים עם האחרים בשעה שהיינו צריכים לסתום את הפה.

למה? אחרי הכל אנחנו פה רק לסיבוב אחד.

אין לנו דיי זמן בשביל לפחד.

אז מספיק. נסה משהו שאף פעם לא ניסית.

קח סיכון.

לך תירשם לטריאתלון. כתוב מכתב למערכת.

תבע את העיריה לדין.

זרוק את הטלוויזיה שלך לעזאזל . רכב על אופניים מסביב לארצות הברית.

נסה גלישת מזחלות. נסה מה שאתה רוצה.

תגיד להם מה שאתה חושב עליהם.

סע לארץ שאת שפתה אתה אינך מכיר.

תמציא פטנט על משהו.

טלפן אליה.

אין לך מה להפסיד. אבל, יש לך המון מה להרוויח.

JUST DO IT ".


ענת סלע, MA

מומחית למערכות יחסים


137 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page