top of page

תרגילים מתוך המדריך למציאת זוגיות 

בתרגילים לפנייך, אני מציעה דרך להתנסות עצמית, בבחינת התאמת בן/בת הזוג, בחינת האופי והביטחון העצמי. התרגילים המופיעים הינם כלליים ואינם מהווים כלי בוחן המתאים לכל אחת/ד. יש לקחת בעירבון מוגבל את התשובות ובכל מקרה את/ה מוזמן/ת להתייעץ איתי על התשובות שקיבלת. בתהליך אימון אישי אחד על אחד ההתמקדות היא בך ומתאימה בדיוק ליכולות ולחוזקות שלך.

*התרגילים מנוסחים בלשון נקבה, אך מתכוונים גם לזכר.

 

תרגיל מספר אחד:

 

זהו תרגיל חשיבתי הדורש ממך להיות מסוגלת לחשוב על עצמך במונחים חיוביים בלבד.

נשמע אולי הגיוני, אבל תגלי מהר מאוד שאת בוחרת לתת לעצמך "קונטרה" שלילית. 

אל תמהרי "לאזן" את החוזקות שלך או את הדברים החיוביים שלך. אנחנו עוסקות בזה כרגע. 

אם אשאל אותך מהן חמשת החוזקות שלך. דברים שאת עושה ממש טוב, דברים שאת יודעת שאת מעולה בהם. כן, זה יכול להיות קשור לעבודה, לתחביבים שלך לחיי החברה שלך.

תארי את עצמך דרך מי שעובד איתך

תארי את עצמך דרך מי שחבר שלך

תארי את עצמך דרך מי שנמצא איתך בשעות הפנאי.

חשבי על עצמך רק במונחים חיוביים. רק במונחים של חוזקה והצלחה.

 

שאלי את עצמך - האם אני מצליחה להביא לידי ביטוי במערכות יחסים שהיו לי או כאלה שאני מעוניינת שיהיו לי את אותן חוזקות או אני מנסה להסתיר אותן?

האם אותן חוזקות משרתות אותך בדרך להצלחה? או את מנסה להימנע מהן במערכות יחסים ולהשתמש בהן רק במקום העבודה או עם חברים?

 

תרגיל מספר שתיים:

 

כתבי תיאור של עצמך.

אם אתן לך עכשיו 30 שניות להציג את עצמך - איך זה יהיה? מה תאמרי על עצמך? האם תתייחסי לסטטוס שלך? למקצוע שלך? לתחומי העניין שלך? מה תציגי קודם?כתבי פסקה והתאמני על קריאתה בקול רם. אם תוכלי אפילו התאמני מול חבר או חברה. האם את מציגה את עצמך בביטחון מלא? או יש פריטים אותם בחרת להציג שלא בטוח היית בוחרת לומר אותם ב 30 שניות ...אין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני. החוכמה היא להיות מוכנה אליו. הדרך בה את מציגה את עצמך בפעם הראשונה היא הדרך הטובה ביותר למכור את מה שאת מעוניינת להציע. נשמע אולי טכני אבל ממש כמו בחנות, או בשוק, גם כאן את יכולה להמשיל את עולם הדייטים לשוק גדול (מאוד) של אנשים המציעים את עצמם. התאמני באיך את מציגה את עצמך. מה את מספרת. האם זה מעניין? מושך? מסקרן? מי את בעצם? (במובן הכי פשוט של המונח). 

 

תרגיל מספר שלוש:

 

תרגיל זה דורש להיות כנה עם עצמך. אף אחד לא יודע שאת עושה אותו באמת, אז תרשי לעצמך קצת לצאת מהציניות וללכת עם התרגיל עד הסוף.המטרה של התרגיל היא "לראות איך את נראית". כולם רואים אותנו אבל אנחנו לא רואים את עצמנו. מה אני משדרת והאם זה מוצא חן בעיני? אל תתביישי מעצמך. לכי על זה עד הסוף! זה משחרר ובשנייה שמתגברים על המבוכה זה אפילו נעים.

עמדי מול המראה בחדר באמבטיה. באופן כזה שתראי ותתרכזי בפלג גופך העליון.

איך אני נראית?

איך אני נראית שאני מחייכת?

שאני עושה פרצוף מבויש?

שאני עושה פרצוף שמח?

שאני צוחקת מכל הלב?

איך אני נראית שאני עצובה?

עכשיו הוסיפי משפטיי פתיחה כגון: הי! נעים מאוד אני _________, ואתה? אני עובדת ב________ בתפקיד ____________, ואתה?

אם את אוהבת ונראה לך ההשתקפות – לכי על זה ותפתחי את זה הלאה, אם לא, עמדי מול המראה עד שהמימיקות שאת עושה ימצאו חן בעיניך. חזרי על תרגיל זה במשך שלושה ימים. הקדישי לתרגיל 10 דקות. חזרי עליו שוב עד שתרגישי בטוחה בעצמך ובמה שאת משדרת החוצה. בפעם הבאה שתצאי לדייט תהיי קצת יותר משוחררת. ויותר מזה, תדעי מה רואה היושב מולך.

 

עכשיו, שסיימת את המשימות – חשבי שוב:

האם אני טיפוס תוצאתי?

האם אני אוהבת קידום "תכלסי"?

האם אני מרגישה כי אני מנסה לעשות הכל או כמעט הכל על מנת למצוא זוגיות ובכל זאת היא לא מגיעה?

איפה את רואה את עצמך בעוד שנה מהיום?

אני יכולה לעזור לך להגיע לשם!

התמחותי במציאת זוגיות היא במגוון הכלים הקיים היום בשוק הפנוים פנויות, התאמה אישית לפי הצרכים של המתאמן. חשיבה תוצאתית ומעשית בשטח. אימון אישי, חד ממוקד תוצאות, כדיי שתוכלו להפסיק לחפש ולהתחיל למצוא.

אימון אישי למציאת זוגיות. צרי קשר.

להתראות ענת סלע. מטפלת זוגית ומאמנת למציאת זוגיות.

 

 

© כל הזכויות שמורות לענת סלע מטפלת זוגית ומאמנת למציאת זוגיות. אין לצלם, להעתיק או להפיץ בכל דרך לכל מטרה שהיא לרבות צילום והקלטה ללא אישור המחברת. העובר על החוק צפוי להעמדה לדין.

טיפול זוגי
טיפול זוגי
טיפול זוגי
טיפול זוגי
טיפול זוגי
טיפול זוגי
טיפול זוגי
bottom of page