top of page

ריבאונד

"התחתנתי הם הריבאונד שלי"

זאת הייתה לשון ההודעה שקיבלתי מבחורה אחריי שצפתה בסרטון בו השתתפתי ב "כאן".

אסתי סגל, כתבת ומגישה בערוץ, בחורה מקסימה בת 26, הזמינה אותי לשיחה צפופה על איך להתגבר על לב שבור, והאם ריבאונד הוא משהו מומלץ.

ישבנו לשיחה בת כמעט ארבע שעות, ממנה יצא סרטון של חמש דקות, אבל כזה שעורר שיח מענין ורב דעות לגבי ריבאונד.

"אני עברתי חויה, מרפאת מריבאונד", כתב לי בחור אחר.

"ריבאונד? זה נטו לפגוע במישהו אחר", כתבה לי בחורה צעירה.


מה יש לו לריבאונד שהוא כל כך שנוי במחלוקת?

ההגדרה של ריבאונד היא מערכת יחסים לא מחייבת לאחר מערכת יחסים ארוכה. בה הפרוד, מנסה לחזור לדייטינג, והוא עוד לא בטוח שהוא מוכן למערכת יחסים נוספת.

זה לא סטוץ, לא מדובר בערב חד פעמי. אלא בניסיון לעשות משהו רציני ולהתגבר על האקס על ידי מישהו אחר.

רק שלא תמיד הלב מוכן להיפתח מחדש, ואז מערכת היחסים הופכת להיות לא מחייבת. מכאן לריבאונד.

🎬

הסרטון הגיע למעלה מ200 אלף צפיות, הוצפתי בעשרות פניות של רווקים ורווקות המבקשים לדעת איך מתגברים על משבר זוגי?

איך יוצאים מהר מחווית המשבר וממשיכים הלאה?

המכנה המשותף הרחב לכולם היה הרצון להתקדם ומהר, לשכוח את מה שהיה ולהיות מסוגלים לעבור הלאה.

ללב חוקים משלו, מה שטוב הוא שאפשר להחליט מה הלב ירגיש. באף שלב בשום זה לא קורה מהר.

אחד האתגרים הוא לחשוב שאפשר להמשיך הלאה ומהר על ידי מעשים ופעולות, בין היתר גם בריבאונד.

אבל! ושימו לב לאבל החשוב הזה – פרידה, אמיתית שלמה, והשלמה עם המציאות החדשה לא תצליח ללא מתן מקום לאבל. התייחסות לאובדן מערכת היחסים שהייתה, גם אם היא הסתיימה במפח נפש, או אם נשארתם חברים קרובים.

מה זה אומר לתת מקום לאבל?

הנה כמה דוגמאות:

💔

אתם באוטו ושומעים שיר שמזכיר לכם את האקס. מה עושים? הנה כמה אפשרויות. לבכות, לחייך, להעביר שיר, להצטרף לשירה. לתת מקום לאבל יהיה להתייחס לשיר. בכל דרך. לא לטשטש, או לנסות להתעלם, אלא לתת מקום לשיר ולזיכרונות. תתקשרו לחבר קרוב ושתפו אותו ברגע הזה. חשוב לבחור את החבר הנכון להתקשר אליו כזה שיעודד, וייתן חיזוק.

💔

נניח וקיבלתם הודעה משמחת. התקבלתם ללימודים, עברתם מבחן בציון גבוה, קיבלתם את הג'וב שחלמתם עליו ופתאום אין עם מי עם מי לחלוק את הרגע הכיפי הזה.

תתייחסו לרגע הזה, לרגע שאומר, חסר לי למי להתקשר שיתרגש בשבילי, שיהיה לו אכפת ממני. תמצאו אדם אחר שישמח בשמחתכם. זה חשוב לשתף שכיף לכם, אפילו פוסט בפייס יכול לתת מענה. זה לא תחליף, זה להתחיל לחשוב על הסיטואציה אחרת.


והנה עצת זהב - בחגים, אל תשארו בארץ. בשניה שיפתחו השמיים תדאגו להיות במקום אחר. מקום בו תרשו לעצמכם לחוות חוויות אחרות לגמרי שאינן קשורות לסטאטוס זוגי/ משפחתי.


אפשר גם להימנע מלהגיע למקומות בילוי שמעלים זיכרונות, ולמצוא תחליפים אחרים, לא מתוך פשרה אלא מתוך מקום המבין שהמציאות השתנתה.


יש הרבה דרכים להתגבר על לב שבור. אני מאמינה שכל עוד אתם לא ממהרים לעבור לדבר הבא כדיי לטשטש רגשות, זה יעבוד. בקצב שלו, וכל עוד אתם מניעים את עצכם לפעולה זה יקרה כנראה יותר מהר. לפחות הזמן יעבור מהר יותר.

תעשו ספורט, לכו לים, תקשיבו להרצאות לייב, תצאו,תבלו, תעשו דברים משמעותיים, תהיו אקטיביים עבור עצמכם ולא כי מחכה לכם בן זוג בבית. מלאו את עולמכם בעשיה טובה ומיטיבה לעצמכם. בסוף, זה יסתדר.

הנה

הסרטון לפניכם, אשמח לשמוע מה דעתכם, ומה אתם עשיתם כדיי להתגבר על פרידה?


532 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול

1 Comment


אני נשוי שבע שנים בלי ילד, אז בעלי מתחיל להתנהג בצורה מוזרה, חוזר הביתה לאחרונה וכבר לא מבלה איתי, והוא התגרש ממני. אז נעשיתי מאוד עצובה ואבדה בחיים כי הרופא אמר לי שאין דרך להיכנס להריון, זה באמת יאמל את חיי. עד שנתקלתי בחבר שסיפר לי על DR ALABA מהאינטרנט, איך הוא עזר לנשים רבות עם בעיות דומות שעובר עלי, אז יצרתי איתו קשר בכתובת: dralaba3000@gmail.com והסברתי לו. הוא אמר לי את כל מה שאני צריך לתת לפני שהוא יכול לוותר על הכישוף להחזיר את בעלי, מה שעשיתי, והוא שלח תפילה עוצמתית שהייתי צריכה לומר באמצע הלילה בזמן שהוא מטיל את כישוף האהבה. זה היה נס 48 שעות אחר כך בעלי היחיד חזר אלי והתנצל על כל מה שעשה ואמר…

Like
bottom of page